ERSAĞ – ERSAĞ ÜYELİK – ERSAĞ ÜYE OL

Makyaj Mı Yapıyorsunuz Yoksa Zehir Mi Alıyorsunuz?

Makyaj Mı Yapıyorsunuz Yoksa Zehir Mi Alıyorsunuz?
Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

Ersağ kullanırsanız daha sağlıklı, bitkisel tabanlı ve çevreci ürünler kullanırsınız. Makyaj Mı Yapıyorsunuz Yoksa Zehir Mi Alıyorsunuz? Bayanlar her gün makyaj yaparlar ancak kullandıkları malzemelerin içinde neler var genellikle bilmezler. Her gün kullandığınız makyaj malzemelerinin içinde çeşitli kimyasallar bulunur. Bu kimyasallar, zamanla cildinizde birikerek çeşitli cilt hastalıklarına neden olabilir. Bununla birlikte cildin kapanmasına ve toksinlerin atılmamasına neden olur. Aynı zamanda ciltte sivilce ve akne oluşumunu tetikler. Cildinize sürdüğünüz her şey direkt olarak damarlara oradan da kana karışır ve makyaj malzemelerini içinde bulunan tüm kimyasallar, bu yola vücudunuza erişmiş olur. Bunlar da çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmak demektir. Sizlere makyaj malzemelerinin içinde bulunan kimyasallardan ve yol açtığı hastalıklardan bahsedelim;

Sıvı parafin, vazelin ve mineral yağ;

Bu maddeler genellikle güneş koruyucu kremlerde, serumlarda, maskelerde ve cilt nemlendiricilerde bulunur. Bu madde yüze sürülen kremler ya da serumlarla birlikte cildi kapatır ve cildin kendi kendine nemlenmesini engeller. Bu sayede cildinizi erken yaşlanır.

Paraben;

Göğüs kanserine yol açtığı bilinen bu madde, her makyaj malzemesinin içinde yer alır. Bu maddenin ABD ve Avrupa’da kullanımı çok büyük ölçüde yasaklanmıştır.

Kırmızı pigmentler;

Kırmızı pigmentler kömür katranından yapılan renklendiricilerdir. Bu maddeler ağır metal tuzlar içerdiği için kanserojen maddedir ve bu maddelerin kansere neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu maddeler genel olarak rujlar, cilt tonikleri, pudralar ve şampuanlarda bulunmaktadır. Bu pigmentlerin en belirgin zararı elmacık kemikleri üzerinde akne oluşmasını sağlamasıdır.

ersağ kullanın

ersağ kullanın

Paba;

Yüz nemlendiricilerinde ve güneş kremlerinde bulunan bu madde, cilt kanserine neden olan en önemli etkenlerden biridir.

Talc pudrası;

Pudra olarak kullanılan her malzemenin içinde bulunan bu madde kansere neden olmaktadır. Bebek pudralarında, farlarda, bronzlaştırıcılarda ve allıklarda bol miktarda yer alır.

Trıclosan;

İlk olarak anti bakteriyel özelliği ile tanınmış olan bu madde, yapılan araştırmalar sonucunda kansere neden olan ve sivilce ve akne oluşumunu sağlayan madde olarak belirlenmiştir. Akne tedavi eden temizleyicilerin ve kremlerin içinde bulunmakla birlikte şampuanlarda, temizleyicilerde, bronzlaştırıcılarda, diş macunlarında ve parfümlerde yer alır.

Silikon;

Akne tedavi edici pek çok ürün ile birlikte nemlendiricilerde, göz kremlerinde, dudak koruyucularında ve fırçalarda, göz farlarında ve göz makyajı temizleyen ürünlerde bulunmaktadır. Bu madde cildi paket gibi kaplayarak cildin kapanmasına ve tıkanmasına neden olur. Sivilce oluşumu ve cilt kanseri gibi hastalıklara neden olabilir.

Formol;

Maskara ve tırnak cilalarında bulunan bu madde çok etkili bir kanserojendir. Bu madde ciltten ve tırnak kenarlarından vücudunuza temas ederek girer. Manikür ve pedikür sırasında kullanılan malzemeler formol içerebilir ve sağlığınızı tehdit edebilir. Bu nedenle manikür ve pedikürünüzü kendiniz yapmaya ve içinde formol olmayan maddeler kullanmaya özen gösterin. Siz de daha sağlıklı olan ersağ üye ol ürünleri kullanın.

Yukarıda saydığımız maddeler ve çok daha fazlası makyaj malzemelerinin içinde yer alır. Cildinize ve sağlığınıza önem veriyorsanız, aldığınız malzemenin içreğini mutlaka okuyun ve içinde yukarıda sayılan maddeleri bulunduran ürünleri kesinlikle satın almayın. Ürün almak istiyorsanız ersağ üyelik yapın.

Canli Destek

7/24 Canlı Destek Hattı > 05435445151

| Üye Girişi | Üye Ol |

WhatsApp Üyelik ve Ürün> Açık